ODSTRANJEVALCI PREMAZOV - KAKO IZBRATI USTREZNEGA?

ODSTRANJEVALCI PREMAZOV ZA TALNE POVRŠINE

Odstranjevalci premazov so ključni za pripravo površine pred nanosom novega sloja premaza. Vedno je potrebno najprej odstraniti vse ostanke prejšnjih premazov, da se površina optimalno pripravi. Če tega ne storimo, obstaja nevarnost, da se bo novi premaz luščil, kar lahko vpliva na varnost talnih površin. Proces odstranjevanja starih premazov je sicer najbolj zahteven, umazan in ključen korak v zaščiti tal, saj je od tega procesa v veliki meri odvisna kakovost končnega rezultata.

Pri izbiri ustreznega premaza je potrebno upoštevati predvsem vrsto tal (PVC, guma, linolej, terrazzo, vinil, umetni kamen, naravni kamen itd.) s katere bomo odstranjevali premaz. Odstranjevalce premazov delimo glede na lastnost površine: alkalijsko občutljive talne površine in alkalijsko odporne talne površine.

Izbira napačnega odstranjevalca premaza lahko pusti trajne poškodbe na talni površini.

 Oglejte si našo ponudbo zaščitnih premazov.

KORAKI PREMAZOVANJA TAL

Pri negi tal je treba slediti trem osnovnim korakom, ki pomembno prispevajo h končnemu rezultatu:

  1. Odstranjevanje predhodnih premazov in umazanij
  2. Premazovanje tal
  3. Vzdrževanje premazanih tal

ČLANKI, KI VAM BODO OLAJŠALI PREMAZOVANJE TAL!

Za olajšanje in boljše razumevanje celotnega procesa premazovanja tal, priporočamo branje spodnjih člankov:

V naši ponudbi najdete kakovostne odstranjevalce premazov blagovnih znamk Hollu in Sanitec.


Ponudba pripomočkov za premazovanje tal

Pripomočki-za-premazovanje-tal

POGOSTA VPRAŠANJA

Ali je potrebno odstraniti stare talne premaze?

Da, pred nanosom novega sloja zaščitnega premaza moramo vedno najprej odstraniti vse ostanke predhodnih premazov saj tako talno površino kar najbolje pripravimo na svež nanos. V nasprotnem primeru tvegamo, da se bo premaz za tla luščil in tako ne bo zagotavljal ustrezne varnosti.

Kako odstranim stare talne premaze?

Postopek odstranjevanja premaza je sestavljen iz večih delov. Najprej odpremo vsa okna in vrata, da zagotovimo ustrezno prezračevanje, saj odstranjevalci pri svojem delovanju izpuščajo strupene hlape. Nato preizkusimo odstranjevalec premaza nekje na robu talne obloge, da se prepričamo o skladnosti z našo površino. Po tem, se lotimo odstranjevanja na najbolj oddaljenem kotu prostora ter se pomikamo proti izhodu. Pri ročnem odstranjevanju predlagamo, da si izberete del tal velikosti 60 x 120 cm ter pričnete z odstranjevanjem. Pri strojnem odstranjevanju premazov predlagamo razdelitev tal na velikosti 9 kvadratnih metrov. Ko smo končali z odstranjevanjem premazov ter pobrali ostanke premazov z mokro-suhim sesalcem ali potiskačem vode, je potrebno površino še temeljito očistiti z uporabo mop krpe in tople vode (t. i. pH nevtralizacija). Po izpiranju na talni oblogi ne sme ostati nobenih kemijskih učinkovin.

Kaj potrebujem za odstranjevanje talnih premazov?

Za odstranjevanje talnih premazov potrebujete: Odstranjevalec premaza, vedro, komplet za brisanje tal, čistilni stroj za ribanje tal, filc (okrogli in kotni), potiskač vode ali mokro-suhi sesalnik, opozorilna tabla, zaščitna prevleka za obutev.